Acasă Sport VIDEO// Un fotbalist a reușit un gol incredibil în ultimul minut...

VIDEO// Un fotbalist a reușit un gol incredibil în ultimul minut de joc

0

Fotbalistul american Danny Barrera a reușit un gol uimitor în meciul pe care echipa sa, Hartford Athletic, l-a disputat în compania celor de la Philadelphia Union II, în USL (liga a doua americană), scrie Business Insider.

Cei de la Hartford conduceau cu 2-0 aproape de finalul partidei, moment în care mingea a ajung la portarul celor de la Philadelphia. Acesta a vrut să o arunce către un coechipier, însă Barrera era aproape de el și și-a arcuit piciorul pe spate, reușind un gol spectaculos în ultimul minut regulamentar de joc.

Danny Barrera intrase pe teren în minutul 81 și a fost desemnat „Omul meciului” pentru reușita sa.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.