Alte 82 de cazuri noi de infectare cu COVID-19 au fost confirmate, astăzi, în Republica Moldova. Despre aceasta anunță Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale.
Din numărul total de cazuri, două sunt de import: 1 – Olanda, 1 – Rusia.
Astfel, bilanțul cazurilor de COVID-19 în țara noastră a ajuns la 256.816.
Din numărul total de cazuri, două sunt în rândul lucrătorilor medicali: (0-medici, 0-asistenți medicali, 2-personal auxiliar).
Numărul total de teste efectuate – 5.371, dintre care 1.308 – teste Rapid – Antigen.
Menționăm că, în prezent, în R. Moldova sunt 848 de cazuri active.
Până astăzi, cel mai mare număr de persoane infectate într-o singură zi în Moldova a fost raportat pe 24 martie 2021. Atunci autoritățile anunțau 2.269 de cazuri în 24 de ore.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.