Acasă Social VIDEO // La Rîșcani morții au fost incluși în lista de beneficiari...

VIDEO // La Rîșcani morții au fost incluși în lista de beneficiari de lemne: ”Când au fost tăiate lemnele, persoanele erau vii”

0

Consiliul Raional Rîșcani ar fi inclus în lista beneficiarilor de lemne persoane moarte. Despre aceasta scriu jurnaliștii de la Nordnews.

”Pe strada Independenței din orașul Rîșcani, mai mulți locatari de blocuri au fost trecuți pe lista beneficiarilor de lemne, deși spun că nu au fost informați și nici măcar nu au nevoie de ele. Mai grav este că în listele au fost incluse și persoane decedate, cum ar fi Vladimir Ialovoi și Gheorghe Vasilica, din Duruitoarea Nouă”, se menționează în investigație.

Explicația autorităților este simplă:

”Lemnele au fost tăiate în 2022, persoanele erau vii atunci”, spune Igor Stoian, vicepreședintele raionului Rîșcani.

Reportajul integral îl puteți urmări mai jos. 

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.