Acasă Sport Tricolorii, debut cu remiză în preliminariile CE-2024

Tricolorii, debut cu remiză în preliminariile CE-2024

0

Echipa națională a Republicii Moldova a început cu o remiză evoluția în preliminariile Campionatului European din 2024. „Tricolorii” au terminat la egalitate meciul jucat pe teren propriu cu reprezentativa Insulelor Feroe, scor 1-1.

Ai noștri au încasat golul în prima repriza. Mads Mikkelsen a înscris în minutul 27.

Echipa națională a Republicii Moldova s-a salvat de la înfrângere pe final. Ion Nicolaescu a egalat din penalty în minutul 87. Atacantul a marcat al 10-lea său gol pentru prima reprezentativă și este la un pas de a egala recordul lui Sergiu Cleșcenco.

„Tricolorii” vor juca următorul meci cu Cehia. Partida e programată pentru 27 martie la Chișinău.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.