Acasă Sport Paris Saint-Germain, calificată în optimile de finală ale Cupei Franţei

Paris Saint-Germain, calificată în optimile de finală ale Cupei Franţei

0

Paris Saint-Germain s-a calificat fără emoţii în optimile de finală ale Cupei Franţei. PSG a învins-o pe Vannes din a patra ligă valorică. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 4-0, iar până la pauză, singurul gol a fost înscris de Presnel Kimpembe.

În minutul 28, stoperul francez a înscris cu capul, după un corner executat de Nuno Mendes.

În repriza secundă a ieşit la rampă starul francez Kylian Mbappe, care a oferit un adevărat recital.

Atacantul, care a intrat în ultimele 6 luni de contract cu PSG, a reuşit un hat-trick. Mbappe a înscris în minutele 59, 71 și 76.

Kylian Mbappe a ajuns la un total de 150 de goluri marcate în tricoul lui PSG, în doar 196 de meciuri.

Francezul este al treilea cel mai bun marcator din istoria clubului, după Edison Cavani cu 200 de goluri și Zlatan Ibrahimovic cu 156 de goluri.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.