Acasă Social FOTO// Cadavrul unei femei a fost găsit de pompieri după ce locuința...

FOTO// Cadavrul unei femei a fost găsit de pompieri după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări

0

În dimineața zilei de 14 martie angajații IGSU din nordul țării au fost solicitați să intervină la lichidarea unui incendiu izbucnit într-un bloc de locuit din strada Rodion Malinovschi nr. 10 din municipiul Bălți.

Apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 07:58. La fața locului au fost îndreptate 3 echipaje de salvatori și pompieri, inclusiv o autoscară.

Ajunși la destinație angajații IGSU au stabilit că la etajul 5 al blocului de locuit, un apartament este cuprins de flăcări. Pompierii au reușit localizarea arderii la ora 08:20.

În procesul de stingere în bucătăria locuinței, pompierii au depistat cadavrul proprietarii în vârstă de 55 de ani. În urma incendiului au fost afectate bunuri materiale din interiorul locuinței pe o suprafață de 4 metri pătrați.

Datorită intervenției salvatorilor, incendiul nu a obținut răspândire la alte apartamente. Arderea a fost lichidată la ora 08:58.

Circumstanțele și cauza izbucnirii incendiului urmează a fi stabilită de specialiști.

În ultimele 24 de ore salvatorii și pompierii au intervenit în 34 situații de risc.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.