Acasă Extern Șoc în Franța: Profesoră de muzică înjunghiată de un elev de 14...

Șoc în Franța: Profesoră de muzică înjunghiată de un elev de 14 ani în clasă

0

Un incident șocant a avut loc într-un liceu din regiunea Rinului Inferior, Franța, unde o profesoară de muzică în vârstă de 66 de ani a fost înjunghiată de un elev în vârstă de doar 14 ani, chiar în timpul orei.

Potrivit postului BFMTV, profesoara se află în stare critică, cu răni serioase la nivelul feței. Elevul a fost arestat imediat, iar presa franceză informează că acesta s-a autovătămare în timpul arestării.

La fața locului au sosit rapid echipe ale poliției, dar și specialiști medicali și psihologi care oferă sprijin atât victimei, cât și colegilor elevului. Primarul orașului Benfeld, Jacky Wolfarth, a declarat că este vorba despre o „tragedie” și a subliniat că prioritățile autorităților au fost inițial evacuarea elevilor, iar acum oferirea de suport psihologic pentru a-i ajuta să depășească evenimentul traumatizant.

Anchetatorii continuă să investigheze motivele care au stat la baza atacului.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.