Acasă Extern Spargere de peste un milion de euro la un magazin cu produse...

Spargere de peste un milion de euro la un magazin cu produse de lux second hand din Paris

0

O spargere a avut loc duminică dimineaţa la un magazin din Paris cu produse de lux second hand. Au fost furate mai multe poşete de marcă, valoarea bunurilor furate fiind de peste un milion de euro, relatează AFP.

Spargerea a avut loc puţin după ora 05:00 dimineaţa, pe strada Faubourg Saint-Honoré, în arondismentul VIII al Parisului, unde se află numeroase magazine de lux.

Hoţii au pătruns în magazinul „Houlux” escaladând un balcon de la etajul 4. După ce au dezactivat alarma, au aruncat genţile pe fereastră, unde un complice le-a prins şi le-a pus într-un vehicul.

Au fost furate peste o sută de genţi de marcă Hermès, Dior, Louis Vuitton şi Chanel.

Hoţii au părăsit locul faptei douăzeci de minute mai târziu. Prada este estimată la aproximativ un milion de euro.

A fost deschisă o anchetă pentru furt calificat, care a fost încredinţată Brigăzii de combatere a banditismului (BRB), a indicat parchetul din Paris.

Până în acest moment, nicio persoană nu a fost reţinută.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.