Acasă Social Grav accident cu implicarea unui BMW la Dondușeni: Un tânăr a murit

Grav accident cu implicarea unui BMW la Dondușeni: Un tânăr a murit

0

Un tânăr a murit, iar alte patru persoane au fost rănite, după ce mașina cu care se deplasau s-a răsturnat și s-a izbit într-un copac. Accidentul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 00:25, pe strada Mihai Eminescu din orașul Dondușeni.

Potrivit surselor PulsMedia.MD, în accident a fost implicat un automobil de marca BMW, la volanul căruia se afla un tânăr în vârstă de 28 de ani, dar și care avea la bord patru pasageri.

Preliminar s-a stabilit că din cauza vitezei excesive, șoferul BMW-ului a pierdut controlul volanului, iar mașina a derapat de pe carosabil, s-a răsturnat și s-a izbit violent într-un copac de pe acostament.

În urma impactului, pasagerii s-au ales cu multiple traumatisme și au fost transportați la spital pentru a li se acorda ajutorul medical necesar.

De intervenția medicilor a avut nevoie și șoferul BMW-ului. Acesta a fost transportat în stare gravă la Spitalul raional Edineț, însă din nefericire medicii nu i-au putut salva viața, iar acesta a murit în secția de reanimare peste aproximativ patru ore de la internare.

Oamenii legii documentează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.