Președintele rus Vladimir Putin i-a oferit titlul de „Erou al muncii” președintelui companiei Gazprom, Aleksei Miller. În decretul prezidențial se menționează că la finele lunii ianuarie, Miller va împlini 60 de ani, dintre care 21 s-a aflat în fruntea Gazprom-ului, prin urmare, distincția i-a fost oferită „pentru merite deosebite în interesul poporului și al țării”.
Serviciul rusesc al postului nostru de radio scrie că anterior s-a făcut publică informația despre pierderi de peste 700 de miliarde de ruble, înregistrate în 2020, de Gazprom, an în care Miller a primit aproape premii de aproape 60 de milioane de ruble.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.