Acasă Social UPDATE // Alertă falsă cu bagaj suspect la Aeroportul Internațional „Eugen Doga”...

UPDATE // Alertă falsă cu bagaj suspect la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” – Chișinău. Activitatea a fost reluată

0

Verificările efectuate de echipele specializate în urma unei alerte de securitate la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” din Chișinău s-au încheiat, iar suspiciunile nu s-au confirmat.

Bagajul considerat suspect nu conținea substanțe explozive, au anunțat autoritățile. În urma intervenției, activitatea aeroportului a fost reluată în regim normal, iar pasagerii își pot continua călătoriile fără restricții.

Poliția de Frontieră, alături de celelalte structuri de securitate, a dat asigurări că vor continua să aplice măsuri stricte pentru prevenirea oricăror riscuri ce ar putea afecta siguranța cetățenilor și securitatea națională.

Citește aici: Alertă pe Aeroportul Internațional „Eugen Doga”- Chișinău: Bagaj suspect cu posibilă substanță explozivă

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.