Acasă Social Situația la frontieră: 66 de străini au primit refuz de intrare în...

Situația la frontieră: 66 de străini au primit refuz de intrare în țară

0

În ultimele 24 de ore, în punctele de trecere a frontierei fluxul de persoane a constituit 11.271 traversări, dintre care cele mai multe au fost efectuate de către moldoveni pe sensul de intrare în țară. Astfel, potrivit informației oferite de către Poliția de Frontieră, în doar 24 de ore 7.101 de cetățeni au revenit în R. Moldova, iar 4.170 de persoane au părăsit țara.

Din numărul celor reveniți în țară, 3.300 de cetățeni au traversat frontiera moldo-română, 1.919 treceri la frontiera cu Ucraina și 1.882 treceri a frontierei aeriene.

Menționăm că nicio persoană nu a prezentat simptome ale infecției de tip COVID-19.

PTF Leușeni – 1.704 traversări persoane;
PTF Aeroportul Internațional Chișinău – 1.882 traversări persoane;
PTF Sculeni – 591 traversări persoane;
PTF Criva – 468 traversări persoane;
PTF Giurgiulești-Galați – 528 traversări persoane.
În punctele de trecere a frontierei deschise traficului au fost supuse screeningului 11 271 persoane și completate 5 637 fișe epidemiologice individuale. 

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.