Acasă Social Podul de pe strada Ismail se ruinează: Conducătorii auto filmează căderi de...

Podul de pe strada Ismail se ruinează: Conducătorii auto filmează căderi de beton

0

Bucăți de beton cad se desprind din podul de pe strada Ismail din Chișinău. Se întâmplă chiar deasupra traseului care trece pe sub pod. Imaginile au fost înregistrate în dimineața zilei de 16 iulie de șoferii care traversează zona, transmite SafeNews.md cu referire la agora.md.

Unul dintre conducătorii auto a fixat video momentul în care o bucată de beton se desprinde de pod și cade pe partea carosabilă. Se întâmplă în plin trafic rutier în timp ce zone e traversată de mai multe mașini.

De pe urma incidentului nimeni nu a avut de suferit, însă șoferii sesizează despre pericol:

„Cine va repara mașina în acest caz? Și mai ales, cine va răspunde de consecințele surpării podului”, se întreabă un conducător auto.

CONTEXT. Amintim că încă în 2022, autorităților municipale spuneau că au în vizor situația podului din strada Ismail, care necesită reparaţie. În acest sens, Direcția generală transport public și căi de comunicație a semnat la acea perioadă un contract de expertiză şi proiectare a podului dat, iar costul lucrărilor era evaluat la 2,9 milioane lei.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.