Acasă Extern NEWS ALERT! Reuniune de urgenţă a ambasadorilor NATO

NEWS ALERT! Reuniune de urgenţă a ambasadorilor NATO

0

Ambasadorii celor 30 de ţări membre NATO se vor reuni de urgenţă joi dimineaţă la Bruxelles în urma operaţiunii militare a Rusiei împotriva Ucrainei, a anunţat un purtător de cuvânt al Alianţei, conform Reuters și AFP.

Reuniunea se desfăşoară începând cu ora 8.30 (7.30 GMT).Şeful NATO, Jens Stoltenberg, care a condamnat „atacul temerar şi neprovocat” al Moscovei, va susține o conferinţă de presă în jurul orei 12.30 (11.30 GMT).

Secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg, a condamnat joi dimineață „atacul nesăbuit și neprovocat” al Rusiei împotriva Ucrainei, avertizând că acesta pune în pericol „nenumărate” vieți omenești.

sursa: hotnews.ro

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.