Ministerul Justiției a lansat concursul pentru ocuparea a două funcții publice cu statut special de maximă importanță: director și director adjunct (domeniul detenție) al Administrației Naționale a Penitenciarelor.
Posturile sunt vacante, iar selecția se va face conform regulamentului aprobat prin Ordinul ministrului justiției nr. 144/2020, cu modificările ulterioare. Candidații interesați trebuie să întrunească toate condițiile legale și specifice prevăzute în anunțul oficial, iar dosarele complete pot fi depuse până pe 13 iunie 2025, ora 17:00.
Concursul constă într-o singură probă: interviul, iar nota minimă de promovare este 6,0. Câștigător va fi declarat candidatul cu cea mai mare notă finală.
Pentru cei care transmit dosarul prin poștă sau e-mail, este obligatorie prezentarea tuturor documentelor în original în ziua interviului, pentru verificarea autenticității acestora.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.