Acasă Social Jaf la Hâncești: Doi mascaţi au bătut un bătrân și au furat...

Jaf la Hâncești: Doi mascaţi au bătut un bătrân și au furat 30.000 de lei

0

Au bătut un bătrân de 74 de ani şi i-au furat 30 de mii de lei. Suspecţii, doi indivizi mascaţi, au dat buzna în locuinţa acestuia din satul Oneşti, raionul Hânceşti. Potrivit poliției, făptașii au bătut bărbatul cu o rangă, i-au luat toţi banii din casă şi au fugit.    

La faţa locului a intervenit o ambulanţă, iar medicii i-au acordat primul ajutor bătrânului, care nu a avut nevoie de spitalizare. 

Oamenii legii au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanţele producerii infracţiunii şi pentru a identifica făptaşii, care riscă până la 10 ani de închisoare.

! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.