O crimă șocantă a zguduit localitatea Gura Bîcului din raionul Anenii Noi, unde o femeie în vârstă de 56 de ani a fost ucisă în propria casă în noaptea de 25 spre 26 mai. Victima, fostă profesoară, a fost găsită fără suflare de fiica sa, care a alertat imediat poliția, transmite SafeNews.md cu potrivit surselr PulsMedia.MD.
Potrivit anchetatorilor, doi bărbați, de 39 și 40 de ani, ambii din aceeași localitate, au pătruns în locuință cu intenția de a o jefui. Însă, ne găsind nimic de valoare, aceștia au recurs la un gest extrem, ucigând-o pe femeie. În casă au fost descoperiți aproximativ 10.000 de lei, sumă care nu ar fi fost sustrasă.
Suspecții au fost prinși și reținuți, iar în timp ce unul a recunoscut parțial faptele, celălalt neagă orice implicare. Mâine, aceștia urmează să fie prezentați în fața judecătorului pentru a li se decide arestul preventiv.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.