Decorațiunile de Revelion instalate în centrul orașului Râșcani au fost distruse de persoane necunoscute. Imagini de la fața locului au fost publicate pe o rețea de socializare de primarul din orașul Râșcani, Victor Bogatico.
„Așa frumos era ieri, iar noaptea vandalii au distrus decorațiunile. Cineva trebuie să răspundă pentru aceste fapte. Am vrut să înfrumusețăm parcul, iar cineva a decis să distrugă”, a scris primarul.
Astăzi, edilul a anunțat că, datorită intervenției Poliției, răufăcătorii au fost găsiți. Aceștia s-au dovedit a fi minori.






! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.