O copilă în vârstă de 13 ani din Transnistria s-a înecat în râul Nistru. Nenorocirea s-ar fi produs ieri, în jurul orei 20:10 după o încercarea de a se scălda.
Potrivit presei din regiune, victima, împreună cu o prietenă au mers la o plimbare prin oraș, ulterior acestea au hotărât să meargă la plajă.
La un moment dat, una dintre fete s-a băgat în apă pentru a se scălda.
În scurt timp, minora a dat semne că se îneacă și, din nefericire, prietena care i-a sărit în ajutor nu a reușit să o salveze.
Menționăm că salvatorii și scafandrii au găsit trupul fetei abia în această dimineață, la 10 metri de plajă.
Alte circumstanțe se stabilesc.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.