Directorul companiei Moldovagaz, Vadim Ceban, este vizat într-un dosar penal. Despre aceasta a anunțat Ceban pe o rețea de socializare, menționând că dosarul vizează perioada în care el a fost director al SA „Cariera Micăuți”, 2014-2015.
„Prin această procedură standard, pe care unii jurnalişti încearcă s-o dea ca senzaţie, au trecut toţi foştii conducători ai acestei întreprinderi. Desigur, sunt gata să ofer organelor de drept toate informațiile necesare și să dau orice explicații, pe cât posibil, după șapte ani”, a comentat Vadim Ceban.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.