Un șofer a accidentat o femeie și a lăsat-o să moară pe marginea drumului. Tragedia s-ar fi procurs produs ieri, 27 noiembrie, în regiunea satului Bahmut, raionul Călăraşi, transmite SafeNews.md cu referire la Știri.md.
Ofițerul de presă al IP Călărași, Irina Vicol, ne-a spus că oamenii legii au fost alertați la ora 20:15.
„La fața locului s-a stabilit că accidentul soldat cu deces s-a produs aproximativ la ora 20:00 pe traseul R-1 km 68+900. Victima, este o femeie în vârstă de 43 ani, locuitoare a satului Bahmut. Șoferul a părăsit locul accidentului rutier.
Totodată în cadrul procesului-verbal de cercetare a accidentului rutier, s-au stabilit pe traseu bucăți mici de encefal ce apațin victimei, la fel au fost depistate urme lăsate cu cele asemănătoare uleiului de răcire, a fost depistată o bucată din masă plastică, posibil de la bara de protecție a unui autovehicol, la fel un dispozitiv de iluminare anticeață cu cod, unde conform acestuia, aparține autovehicolelor de model Hyundai Accent anii 2006-2010″, ne-a spus Irina Vicol.
Alte circumstanțe se stabilesc.
! Acest articol este proprietatea SafeNews.md și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face DOAR în limită maximă de 1000 de semne. În mod OBLIGATORIU cu indicarea în TITLU a sursei citate, iar în text cu LINK ACTIV către pagina acestui articol. Preluarea integrală se poate realiza doar în condițiile unui ACORD prealabil întocmit cu redacția portalului.